POKAL SLOVENIJE: Misija št. 1 Dol TKI Hrastnik

Deli z ostalimi…Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Digg thisPin on Pinterest0Email this to someone

RK Celje Pivovarna Laško : RK Dol TKI Hrastnik   39:21

Ko sem tole začela pisati po 2 norih dneh na obali sem še vedno polna vtisov in doživljanja, ki se je ta vikend dogajalo v Kopru oz. v Ankaranu v kampu,  kjer smo spali Florijani. Lov na 18. Pokalno zvezdico se je začel nekako takole…Veseli smo bili že zato, ker se je po treh letih nekdo drug opogumil organizirati final4 Pokala Slovenije in da nas je čakal prijeten vikend na morju… kjer smo združili prijetno s koristnim…

Že po ustaljenem urniku smo se Florijani začeli zbirati več kot uro pred odhodom. Ko je ura nekako prebila 10h, smo spakirali vso našo opremo, zgledalo  je kot da gremo na tedensko gostovanje ne pa v Koper za 2 dni (smeh). Pot nas je vodila do avtoceste in nato se je začelo kramljanje o tem in onem. Z vsem spoštovanjem do Dolanov smo nekako vedeli da nam zmaga ne uide in s tem posledično tudi po vsej verjetnosti dvoboj v finalu z Velenjčani, čeprav smo bili mnenja, da je Koper dobra ekipa odkar so se ponovno združili v klub (2013). No zdaj pa končno o tekmi…

pokal 1

pokal 2

Najprej na eni strani Dolanski navijači, ki jih je bilo krepko prek 50 ter na drugi kdo drug kot mi Florijani, ki nas je bilo za odtenek več. Fantje na igrišču pa oboji so tekmo začeli v nekakšnem krču, kot da bi imeli tremo. V začetku tekme je šlo gol na gol, ampak potem se je le pokazala kakovost celjskih prvakov, čeprav so nam Dolani znali ukrasti naše po butastem izgubljene žoge in to s pridoma izkoristit ter zadeti. Po polčasu je semafor kazal 23-8 za viteze iz Celja. Drugi polčas smo začeli borbeno in z prednostjo kot smo končali prvega. Dolanski trener je še nekajkrat vzel minuto odmora in nato sta sodnika, ki ju nismo imeli preveč radi in sta od nas slišala marsikatero krepko odpiskala konec tekme. Tako je bilo na koncu tekme 39-21. Čeprav smo od tako kakovostne ekipe kot je Celje pričakovali višjo zmago.  Toda tu smo videli, da se tudi drugoligaška ekipa bori kot lev za svoj plen, ampak Florijani smo jih iz igrišča pospremili z glasnim aplavzom, tako si nam pozdrav vrnili. In na koncu tekme je pa sledil pozdrav z našimi pubeci ter nato odhod v naš kamp, kjer smo imeli piknik in fešto po Florijansko (smeh).

Tako prvi dan morja je za nami jutri se spet slišimo.